Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
44 posty 116 komentarzy

Robert Kujawski

Robert Kujawski - 32 lata, z wykształcenia prawnik, działam publicznie, nie lubię prostych odpowiedzi

Bezczelność Tuska i jego ministrów – co ukrywają? Co chcą ukryć?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Katastrofa smoleńska i sposób jej wyjaśniania jak w soczewce skupia arogancję i strach rządzącej Polską ekipy Donalda Tuska.

Minęło już 14 miesięcy od katastrofy smoleńskiej, od pół roku czekamy na raport komisji Millera, co kilka tygodniu termin publikacji raportu jest przekładany – ostatnio zawinili tłumacze.

Problemem dla obecnej „ekipy” jest także odpowiadania na pytania posłów i senatorów, które dotyczą  katastrofy smoleńskiej.  Czy obecna ekipa boi się, że za dużo informacji „przecieknie” do opinii publicznej?
Posłanka Jolanta Szczypińska złożyła dwa zapytania dotyczące następujących kwestii:
- kiedy zostaną udostępnione opinii publicznej zdjęcia satelitarne z dnia 10 kwietnia 2010r. (to, że zdjęcia są potwierdził minister Miller) - //orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/2E5D2B0F
- kiedy zostaną udostępnione opinii publicznej zapisy z rejestratora głosów TU-154M odczytane przez polskich specjalistów - //orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/04881990
Odpowiedź na zapytania jest identyczna, w skrócie można ją określić jako: „spadaj na drzewo”. Oto treść odpowiedzi:
„Na wstępie wskazać należy, iż badanie przyczyn i okoliczności katastrofy lotniczej samolotu TU-154M w dniu 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem jest przedmiotem prac Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego.
Wszystkie istotne kwestiemające związek z okolicznościami katastrofy zostaną umieszczone w raporcie końcowym komisji, który będzie zawierał również analizy i wypracowane w toku prac badawczych zalecenia profilaktyczne.
 Zakres informacji ,które będą podlegały upublicznieniu, zostanie zgodnie z przepisami prawa określony przez prezesa Rady Ministrówpo przedstawieniu protokołu z zakończonych badań.
Śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej prowadzą natomiast organy prokuratury wojskowej oraz prokuratury cywilnej.
Wyniki prowadzonych śledztw zostaną udostępnione w najszerszym możliwym zakresie decyzją uprawnionych organów.
Należy przy tym podkreślić, iż prezes Rady Ministrów nie uczestniczy w pracach wskazanych instytucji, jednak w zakresie swoich kompetencji udziela wsparcia organom władzy publicznej powołanym do wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej.
Z wyrazami szacunku”
Jednakże z tych odpowiedzi można wysnuć kilka wniosków:
- w raporcie Millera nie zostaną uwzględnione wszystkie kwestie mające związek z okolicznościami katastrofy tylko „istotne” – co jest istotne a co nie zdecyduje pewnie minister Miller,
- to Donald Tusk osobiście będzie decydował ile o przyczynach katastrofy maja się dowiedzieć Polacy – ciekawe czy podejmie decyzję na piśmie czy znowu ustnie,
- zapewne niewiele z prowadzonych śledztw ujawni prokuratura wojskowa i cywilna.
Zastanawiam się skąd ten strach Donalda Tuska i jego ekipy przed prawdą?

KOMENTARZE

 • Na złodzieju
  czapka gore...
 • @Kindow
  Pardon, na oszuście czapka gore. Premier tusk nie szanuje polskich obywateli. Specjalnie napisałem z małej litery te nazwisko bo on nie szanuje mnie ja tego premiera też nie muszę szanować. Z oczu tegoż osobnika wyłazi strach. Syndrom rąk Tatiany Anodiny jest tutaj widocznyPozdrawiam.
 • @Robert Kujawski Jak zwykle, jest to strach przed odpowiedzialnością za matactwa.
  "Zastanawiam się skąd ten strach Donalda Tuska i jego ekipy przed prawdą?"

  Praktycznie wszystkie działania Tuska i jego urzędników wskazują, że od początku śledztwa smoleńskiego mataczyli w ścisłym porozumieniu ze swoimi prowadzącymi. Widać, że ruska strona gwarantowała im bezkarność, skoro zdecydowali się w sposób jawny działać na szkodę Polski. Niestety, badanie uzależnienia i stopnia posłuszeństwa takich jak Bronisław Komorowski, czy Tomasz Turowski, będzie można rozpocząć dopiero po 9 października br.
 • Bezczelność Tuska i jego ministrów – co ukrywają? Co chcą ukryć?
  To pan tego jeszcze nie wie????
  Gdzie pan był przez 4 lata ICH rządów???
  Jakie dziwne pytania potrafią ludzie formułować ?
  Niech pan GWnianą poczyta yam się pan wszystkiego dowie ,) Pzdr
 • @Lancelot Nie wypada robić tego typu wycieczek wobec Autora ...
  "... Niech pan GWnianą poczyta yam się pan wszystkiego dowie ..."

  Tego "co ukrywają? Co chcą ukryć?" aktualnie POlszewicy, nie dowiemy się z GWartej gazetki, gdyż ona od zawsze te najważniejsze sprawy przemilcza. To jej taktyka stosowana od lat: albo wrzask od Bałtyku do Tatr albo całkowite milczenie ...
  Ponadto, "priorytety", co aktualnie przemilczeć, ukryć, a za co bić się w piersi, co rusz u takich jak Tusk się zmienia, więc pytania są zasadne.

  Pozdrawiam
 • @1normalnyczlowiek
  Sorry, ale wnerwia mnie to że stoją ludzie po szyję w "zdroju prawdy" wszyscy wiedzą o co chodzi a pojawia się "św. naiwny" i zadaje dziwne aby nie powiedzieć głupie pytania. Wszyscy wkoło wiedzą co mają "nagrabione, czego się boją i czego się można po nich spodziewać i zamiast myśleć nad "skutecznym rad sposobie" jakby ich załatwić na "cacy" pytają o co?? Ano czego się POrąby boją , no qwicy można dostać! parwnik żeby takie "waprosy" zadawał - szok. Pzdr
 • @Lancelot
  Jeszcze zapomniałem:
  "Tego "co ukrywają? Co chcą ukryć?" aktualnie POlszewicy,"

  Oni już niczego nie ukrywają , już qźwa tak zbezczelnieli, że plują nam w twarz i oficjalnie się z tego bezczelnie w naszą oplutą gębę nam się śmieją. Można to wytrzymać? Jak długo? Pzdr
 • @Lancelot
  Witam serdecznie.
  Gazety Wyborczej raczejnie czytam, jak wpadnie w moje ręce to analizuję, w których artykułach są manipulacje. Przez 3 lata i 9 miesięcy rządów PO byłem w Polsce (wcześniej też :) ). Niech mi Pan wierzy ale ludzie potrafią formułować jeszcze bardziej dziwne pytania ;).

  Pozdrawiam
 • @Lancelot
  Pragnę Pana zapewnić, że nie jestem "św.naiwny" i raczej dobrze orientuję się w otaczającej nas rzeczywistości. Gdybym się nieorientował nie byłoby notek na NE.

  Co do tytułu - to chyba przyciąga uwagę i oto mi chodziło.

  Pozdrawiam
 • @1normalnyczlowiek
  Witam

  Na pewno ekipa PO ukrywa swoją niekompetencję i boi się odpowiedzialnośic za matactwa. W pełni się zgadzam, że wyjaśnienie przyczyn katastrofy i pociągnięcie winnych do odpowiedzialności możliwe będzie dopiero po wyborach. Kolejną kwestią jest analiza sposobu prowadzenia śledztwa i sposobu wyjaśniania przyczyn katastrofy.

  Pozdrawiam
 • Tusk rznie glupa, rzad idzie w zaparte.
  Panie Robercie, jesli tak moge, ja nie na temat generalnie.... Na tym zdjeciu jest Pan podobny do niejakiego Durszloka z TVNu. Nawet bardzo podobny. Moze by tak jakos inaczej, jakas inna fotke ? Bo pasjami nie lubie Durszloka!
 • @Robert Kujawski
  Wie Pan już taki jestem co w głowie to i na języku, a już jak jestem na coś zły to takie reakcje wywołują niefortunnie zadane pytania. Mam nadzieję że się Pan nie obraził? No już taki jestem nerwus po przejściach w tej materii. Pzdr
 • Panie Robercie! Proszę sobie wyobrazić, że już jesteśmy po 9 października ...
  "wyjaśnienie przyczyn katastrofy i pociągnięcie winnych do odpowiedzialności możliwe będzie dopiero po wyborach."

  Po wyborach zacznie się wielki exodus nie tylko kapitału, ale i konkretnych ludzi, którzy będą uciekali z Polski przed odpowiedzialnością za to, co tu wobec nas Polaków uczynili, zarówno półtora roku temu, jak i przez cztery lata, a także wcześniej, przez 16 lat! Wtedy każdy dzień, po ogłoszeniu wyborów, będzie bezcenny. Nie można dopiero wtedy zaczynać myśleć, jakie w stosunku do nich prawo stosować. Proponuję, by tacy jak Pan, znający się na prawie, połączyli się w jakąś liczniejszą grupę i już teraz zaczęli przygotowywać przepisy prawa, projekty ustaw, które w pierwszych dniach obrad nowego Parlamentu trzeba będzie w trybie przyspieszonym, uchwalić. Te nowe przepisy, z jednej strony powinny zatamować falę wypływu kapitału (dla przykładu: Nie mówię tu o jakimś zawłaszczaniu przez państwo, ale np. o szczególnie dolegliwym opodatkowaniu tych, którzy kapitał wytworzony w Polsce, będą usiłowali przerzucić za granicę), utrudnić ucieczkę niektórych osób (znowu: Nie zakaz wyjazdu, ale kaucja i inne zabezpieczenia wobec osób, które mogą być pociągnięte do odpowiedzialności) ... a z drugiej strony powinny już być gotowe przynajmniej zręby przepisów, które pozwolą wprowadzić w Polsce funkcjonowanie normalnego prawa a uniemożliwiającego dalsze funkcjonowanie matlaczącym sędziom i innym trybunałokonstytucjonalistycznym reprezentantom dotychczasowego, zbolszewizowanego prawa, które tak naprawdę nigdy prawem nie powinno być nazywane!

  Osiem lat temu, po aferze Rywina, pisałem, że "całe prawo w obecnym kształcie jest "postawione na głowie" i żadne doraźne zmiany niczego nie zmienią..." oraz o "usankcjonowanym prawnie złodziejstwie" - czas przygotować takie propozycje, które postawią prawo na nogach a KAŻDY urzędnik państwowy - w tym premier i prezydent - będą pewni jednego: że jeśli zdradzą interesy kraju i obywateli, to poniosą NIEUCHRONNĄ karę!
  PS. Wskazane byłoby - ze względu właśnie na kampanię wyborczą - aby tego typu propozycje były nagłaśniane i poddawane analizie w jak najszerszym gronie dyskutantów, czy wprost na bieżąco byłyby oceniane przez tzw, opinie publiczną. Myślę, że ozdrowieńcza an przykład będzie dyskusja: Ile lat więzienia powinien dostać wysoki urzędnik państwowy za nieformalną współpracę z obcym rządem na szkodę państwa, które reprezentował ...? :)

  "Kolejną kwestią jest analiza sposobu prowadzenia śledztwa i sposobu wyjaśniania przyczyn katastrofy."

  Akurat tą kwestią nie musimy się już zajmować. Przecież wszyscy doskonale widzieliśmy, jaki "sposób prowadzenia śledztwa i wyjaśniania przyczyn katastrofy" przyjął premier, marszałek a późniejszy prezydent, minister obrony, minister spraw wewnętrznych oraz reszta ubecnej administracji i tzw. ekspertów ... I chyba niewielu się znajdzie, którzy zaprzeczą - skorzystam tu z klasyka - że nawet "trzynastoletnia dziewczynka" poprowadziłaby w bardziej profesjonalny sposób od nich, to śledztwo.
 • naiwność
  Nie sądzicie, szanowni komentatorzy, że Tusk i jego ludzie dokładnie przeanalizowali rozwój sytuacji (łącznie z możliwością takich komentarzy) i rozegrają to w optymalny dla siebie sposób?
  Naiwnością jest zakładać ich bierność. Może na przykład czekają na eskalację domysłów i oskarżeń (może podsycanych kontrolowanymi przeciekami), aby potem pokazać, jak bardzo były przesadzone?
 • @Lancelot
  Witam

  Nie obraziłem się :). Mnie także krew zalewa jak patrzę na rzeczywistość nas otaczającą.

  Pozdrawiam
 • @maryjanna
  Witam

  Cyba aż tak podobny to nie jestem ;)

  Pozdrawiam
 • @Jerzy Wawro
  Witam

  Nie są bierni, cały czas grają i to grają na czas, na zmęczenie opinii publicznej. W mojej ocenie ekipa Premiera nie stosuje przecieków kontrolowanych, ta ekipa stara się by nic istotnego co dotyczy katastrofy smoleńskiej nie trafiło do społeczeństwa.

  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej