Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
44 posty 116 komentarzy

Robert Kujawski

Robert Kujawski - 32 lata, z wykształcenia prawnik, działam publicznie, nie lubię prostych odpowiedzi

Głosowałeś na PO - Ponieś Odpowiedzialność

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Proponuję Szanownym Blogerom zainicjowanie akcji:

PO - Ponieś Odpowiedzialność

Premier Donald Tusk oraz rządząca Platforma Obywatelska podejmują szereg decyzji, które bezpośrednio odbijają się na kieszeniach Polaków, w tym także tych, którzy w 2007 roku nie popełnili błędu i na PO nie głosowali.

Wybrany w 2005 roku PiS podejmował działania,na skutek których w kieszeniach Polaków pieniądze zostawały, myślę tu choćby o obniżce podatku PiT, likwidacji podatku spadkowego, zmniejszenie składki rentowej po stronie pracowników i pracodawców.

Na decyzjach podejmowanych przez rząd PiS korzystali także wyborcy, którzy głosowali na Platformę Obywatelską. Ten stan rzeczy wyborcom PO chyba się nie podobał bo w 2007 roku wybrali PO i Donalda Tuska i mamy to co mamy.

Z polityką wiąże się odpowiedzialnośc za podejmowane decyzje. Ja jako wyborca PiSu mogę z czystym sumieniem powiedzieć - "wybierałem dobrze"bo rządu PiS przynosiły korzyści Polsce i Polakom.

Myślę, że najwyższy czas uświadomić wyborcom PO, że popełnili błąd, za który powinni "PONIEŚĆ ODPOWIEDZIALNOŚĆ" .

Rząd Donalda Tuska podniósł od 1 stycznia 2011 roku podatek VAT, który płacimy wszyscy niezależnie od naszych preferencji politycznych. Według Donalda Tuska i rządu PO podwyżka podatku VAT ma przynieść do budżetu dodatkowe 5,5 mld zł, które będą wyciągnięte z naszej kieszeni. Jak powszechnie wiadomo Polaków jest 38 mln, więc statystycznie każdy Polak z tytułu podwyżki podatku VAT zapłaci średnio ok.145 zł więcej niż przed podwyżką podatków. Cztero osobowa rodzina zapłaci już około 580 zł więcej niż przed podwyżką.

Każdy z nas ma w swoim środowisku, wśród znajomych osoby, które głosowały na PO. Niech te osoby poniosą konsekwencje swoich decyzji, niech oddadzą nam pieniądzę, które na skutek ich decyzji co miesiąc są wyciągane z naszych kieszeni. Zwracajmy się do naszych znajomych, którzy głosowali na PO z pytaniem czy są gotowi "Ponieść Odpowiedzialność" za swoje decyzje wyborcze  i zwrócić nam pieniądze, które zabiera nam państwo na skutek ICH decyzji. 

Ja osobiście przećwiczyłem takie rozwiązanie, proponując wyborcy PO, którego dobrze znam, że przyniosę mu kopię paragonów i rachunków za miesiąc styczeń z serdeczną prośbą o zwrot podwyższonego podatku VAT - w końcu to on głosował na PO nie ja. Pobladł i chyba zaczął myśleć.

Może akcją warto objąć parlamentarzystów PO, którzy podwyżkę VAT przegłosowali? Powinni Ponieść Odpowiedzialność.

Pozdrawiam

Robert Kujawski

 

(//wyborcza.biz/biznes/1,101562,8197254,Tusk__Podwyzka_VAT_najmniej_bolesna__ale_niezbedna.html),

KOMENTARZE

 • @Robert Kujawski
  Powiedz to komuś kto ma wyprany mózg i klapy na oczach ... Próżny trud. Mechanizm wyparcia ...
 • Świetny pomysł
  Świetny pomysł. Już w ubiegłym roku proponowałem ;) na Niepoprawnych, żeby zobowiązać wyborców każdej partii do ponoszenia kosztów jej działań / w przypadku wyborców Platformy zapłacenia długów zaciągniętych przez Rząd Tuska /.
  Ale gdyby każdy z wyborców poszedł do posłów PO i zażądał zwrotu nadpłaconych podatków - to byłby dla nich szok.
 • malibu
  Są tacy, do których żadne argumenty nie przemówią ale trzeba próbować :)

  Pozdrawiam
 • mirek603
  To zależy tylko i wyłącznie od nas. Praktycznie w każdej większej miejscowości są parlamentzryści z PO, mozna napisać list do posła lub senatora z PO, z prośbą o zwrot zapłaconego przez nas podatku (oczywiście mówię o nadwyżce wybikającej z podwyżki :))i poczekać na reakcję. Nie odpisze poseł lub senator - można sprawą zainteresować lokalne media.
  Pozdrawiam
 • @Robert1
  Ma Pan dobry pomysł. Bardzo dobry. Listy do posłów o poniesienie kosztów błędnej polityki ich partii. Oprócz PO możnaby też zahaczyć posłów PSL, w końcu oni też firmują ten rząd.
  Czy mógłby Pan iść za ciosem i przygotować gotowca, taki list, który każdy mógłby wysłać choćby do posłów ze swojego regionu?
  Taka akcja byłaby bardzo, bardzo interesująca, zwłaszcza że za moment wybory. Może coniektórzy z posłów zastanowiliby się za czym tak naprawdę się opowiadają.
 • Kazia
  Okey przygotuję odpowiedniego "gotowca" i zamieszczę go na blogu do pobrania.
  Pozdrawiam
 • @Robert1
  Dziękuję, bedę czekać. Pozdrawiam.
 • Pomysł dobry
  Niech ludzie odpowiadają za swoje nieprzemyślane decyzje.
 • Głosowałeś na PO - Ponieś Odpowiedzialność!!!
  Świetny pomysł...podoba mi się...szkoda, że nie mamy 
  państwa w państwie...byłoby po kłopocie...
  Polska PiSu by była bogata, a Polska PO dalej 
  skorumpowana i bieda by w niej aż piszczała...
 • @Robert1
  Bardzo dobry pomysł. Akcja warta zaangażowania ;-)
 • @BasiaPelasia25
  "Polska PiSu by była bogata" - te słowa, to właśnie efekt wyparcia. Fałszywa świadomość i zgubna ułuda.
 • @Milton Ha
  Pomysł fajny :)) ale chyba niemożliwy do wprowadzenia. W mojej ocenie głównym problemem Polaków jest brak świadomości, że ich decyzje wyborcze przekładaja się na poziom życia każdego z nas.

  pozdrawiam
 • Ile mam oddać i komu ?
  Wezwał Pan Panie Robercie Polaków cyt. " Niech te osoby poniosą konsekwencje swoich decyzji, niech oddadzą nam pieniądzę, które na skutek ich decyzji co miesiąc są wyciągane z naszych kieszeni. Zwracajmy się do naszych znajomych, którzy głosowali na PO " .Ja sądzę że to dobry pomysł ,ale powinien dotyczyć członków i działaczy PO oraz całego naszego Rządu .
  dzisiaj czytam że w czasie 3 lat rządów PO zniknęło 20 mld. zł czystych pieniędzy z budżetu i to nie licząc innych ogromnych strat . To jest zadanie dla przyszłego Parlamentu i Rządu Pis na który będę głosował .
  Nie byłem zbyt zadowolony z koalicji rządu Pis z LPR i Samoobroną , dlatego głosowałem na PO jak większość polaków . Wszystko się zmieniło w kwietniu 2010 . Wtedy zacząłem się interesować polityką i nie mogłem uwierzyć na jakich oszustów głosowałem . Sposób prowadzenia śledztwa Smoleńskiego ,fałszowanie wyborów i wiele innych faktów spowodowało że od tamtej pory staram się uświadomić wszystkim moim znajomym że to co mówi TVN i GW to nie zawsze jest prawda . Kilka osób udało mi się nawrócić . Mój nick jest swego rodzaju pokutą za moje grzechy polityczne , ale moim zdaniem nie powinien Pan pogłębiać podziałów pomiędzy Polakami tego typu pomysłami ale raczej starać się skonsolidować środowisko ruchu Solidarni 2010 w swoim regionie . chętnie się przyłączę bo jestem z tego samego miasta co Pan . pozdrawiam .
 • @eks-leming
  Witam serdecznie - moje wezwanie do zwrotu pieniędzy należy traktować odrobinę metaforycznie :), nie jesteśmy w stanie wyegzekwować pieniędzy od wyborców PO ale może na przykładzie podwyższki podatku VAT i konsekwencjach tego ruchu uda się kogoś przekonać. Tak jak obiecałem blogerce Kazi przygotuję wzór pisma, które bedzie można kierować do posłów i senatorów PO.
  Nie zamierzam pogłębiać podziałów (w mojej ocenie podział polityczny pomiędzy Polaka jest efektem działań mediów i opiera się tylko na emocjach).
  Co do działania to zapraszam działajmy wspólnie :))) proszę przesłać mi wiadomość z numerem telefonu albo e-mailem, żebym mógł się skontaktować.

  Pozdrawiam
 • @Robert Kujawski
  Bardzo zacna inicjatywa. Popieram w 100% i czekam na wzór pisma.
  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej